Jak přežít léto

A je tu zase léto a s ním vytoužené teplo, sluníčko, voda, koupání procházky v přírodě. Konečně můžete ukázat světu výsledky dřiny v posilovně :-) Pro někoho je teplé počasí po dlouhé a nudné zimě za odměnu a pro druhého jen utrpení plné pocení, bolesti hlavy a očí, nechutenství apod. Ať už jste první nebo druhý typ, je stále nutné dodržovat pitný a stravovací režim. To je důležité, neboť bychom o pracně získanou svalovou hmotu mohli díky nechutenství lehce přijít...

Mnoho lidí v horku ztrácí chuť k jídlu, nepravidelnou stravou se jak již víme zpomaluje metabolismus což nechceme. Jestliže jste celou zimu strávili nad úpravou stravování a příjmu tekutin nenechte si to počasím zkazit. Volte lehčí pokrmy – zeleninové a ovocné saláty, studené či teplé polévky, přijímejte dostatek tekutin. Pozor však na džusy koktejly, alkoholické nápoje, teplou či ledovou kávu. Tyto nápoje obsahují většinou nadměrné množství sacharidů a tuku, káva navíc odvodňuje. Volte proto raději čistou vodu, hlavně pokud se pohybujete přímo na slunci, mějte ji stále při ruce a stačí, když jí budete popíjet po celý den v doušcích. Já to dělám tak, že si vezmu 1 l plastovou láhev, do které si naliji trochu light šťávy a vodu a popíjím, vždy když mám dopito udělám si na láhev propiskou čárku a tak vidím kolik jsem přesně vypila. Pokud čekáte návštěvu můžete je pohostit jako moje mamka koktejlem – do sklenice (0,5l) nalijeme 2 dcl džusu vložíme pár kostek ledu, nějaké ovoce například rybíz, angrešt, jahody a dolijeme vodou ( perlivou či neperlivou podle chuti) a osvěžující koktejl je na světě.

Pokud jste milovníci zmrzliny, nemám nic proti, také mi chutná, ale nezapomeňte, nic se nemá přehánět, chceme si přece udržet hezkou postavu.

Pokud jste v kanceláři nebo cestujete vozem dostatečně prostor větrejte, nespoléhejte jen na klimatizaci, potřebujete i čerstvý vzduch.

Co se týká jídla - tam je to trochu složitější. V parných dnech dá někdy opravdu velkou práci přemoci se a 6 x denně se najíst. Největší deficit zanamenáme patrně u bílkovin, proto doporučujeme nad jídelníčkem trochu popřemýšlet a třeba si sestavit letní verzi. Červené maso nahradit kuřecím, kuřecí pak netučnou rybou (pozor na makrely, to je něco jako mořské prase). I tak se nám asi nevyhne úbytek bílkoviny v přirozené stravě. Nejjednodušší asi bude zkusit po dobu "letního jídelníčku" doplňovat bílkoviny pomocí doplňků stravy - nejlépe pomocí proteinových nápojů.

Pokud potřebujete shodit, dejte přednost zelenině před ovocem. Ovoce jezte dopoledne. Zeleniny si můžete dopřát kolik chcete, ale pozor na prudkou změnu jídelníčku - pokud jste nejedli zeleninu a ze dne na den jí sníte kila, tak pak Vás čekají nepříjemnosti na "výstupu". Vláknina je potvora.

Více informací o pitném režimu najdete v našem článku: Jaký význam má dodržování pitného režimu pro kulturisty.

A teď již dost psaní, jde se k vodě :-)

Šárka Holá a redakce

autor: redakce přečteno: 11223
Přidat příspěvek
Diskuze k tomuto článku nebyla otevřena. Otevřetete tuto diskuzi přidáním Vašeho příspěvku.
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
sportovní zprávy

Od příštího roku vozy Rally1 bez hybridu

Wed, 28 Feb 2024 17:58:10 GMT
Na dnešním zasedání World Motor Sport Council byl odsouhlasen výhled nových pravidel pro ...
zdroj: eWRC.cz

Mexický souboj národů

Wed, 28 Feb 2024 17:00:31 GMT
Pořadatelé z Guanajuata letos nenašli pro svou soutěž místo v kalendáři mistrovství světa.
zdroj: eWRC.cz

V kauze tenisových dotací poslal soud do vazby šéfa svazu Kaderku

Thu, 29 Feb 2024 18:50:00 +0100
Praha - Soud poslal kvůli kauze tenisových dotací do vazby prezidenta Českého tenisového ...

Nejrychlejší čas v úvodních trénincích na Velkou cenu Bahrajnu F1 zajel Hamilton

Thu, 29 Feb 2024 17:48:00 +0100
Sáchir (Bahrajn) - V úvodních trénincích před zahajovací Velkou cenou Bahrajnu formule 1 ...

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos