Rozhovor - Cesta ke změně

Jednoho dne mě ve fitku, kam chodím cvičit, oslovily dvě plnoštíhlé slečny a požádaly mě o radu a pomoc při změně postavy. Rozhodla jsem se tuto výzvu přijmout. Nikdo netušil, že jedna z nich se za 2,5 roku postaví na soutěžní prkna (Aminostar European Natural Open 2008). Že to nebyla cesta snadná je jasné a já se rozhodla sdělit Vám tento příběh...

Jméno: Mirka Fejfarová
Věk: 24 let
Výška: 164cm
Váha: 52 kg
Míry na začátku: hrudník: 97, biceps: 30, pas: 71, boky: 107,5, stehno: 63, lýtko: 35cm.
Mírky dnes,tj. květen 2008: hrudník: 92, biceps: 28, pas: 58, boky: 91, stehno:55, lýtko:34cm.Š:Ahoj Mirko,jak se dneska cítíš?

M: Ahoj, no jasně, že skvěle :-)

Š: Proč si se rozhodla pro změnu postavy?

M: Nebyla jsem vždycky silná, jako dítě jsem byla spíš takový pavouk – samá ruka, samá noha. Moje postava se začala měnit v pubertě a já dost přibrala. Pak to šlo tak nějak postupně. Každý rok jsem měla o 3-4kg víc a ve 22 letech jsem se postavila na váhu a s hrůzou zjistila, že vážím 66 kg. Když jsem vyrazila na nákupy a zjistila, že obléknu kalhoty ve velikosti 42 rozhodla jsem se se sebou něco dělat.

Š: Jaké byly tvé první kroky?

M: No nevěděla jsem, kde přesně začít a Tebe jsem znala od vidění. Věděla jsem, že cvičíš a soutěžíš. Strašně se mi Tvoje postava líbila a já se odhodlala Tě požádat o pomoc. Neodmítla si mě a navíc se z nás staly kamarádky. Musím Ti moc poděkovat, protože bez Tebe bych to nejspíš nikdy nedokázala. Pomohla jsi mi sestavit tréninky a upravit stravu. Napsala jsi mi jídelníček a řekla čeho se mám vyvarovat. Začaly jsme spolu chodit do posilovny a ukázala jsi mi, jak správně cvičit. Myslím, že každý, kdo chce s posilovnou začít, by měl požádat o pomoc někoho zkušeného, protože nejhorší co můžeš udělat je cvičit špatně – můžeš se zranit a také výsledky se nedostaví tak rychle.

Š: Takže jsi začala chodit do posilovny a změnila stravu. Co dál jsi začala dělat jinak a co to obnášelo?

M: No v první řadě jsem začala jíst 5x denně – což jsem dříve samozřejmě nedělala. Také s pitím byl u mě problém – představa dodržení pitného režimu min. 2l denně byla hrozná. Stanovily jsme si 2 a poté 3 dny tréninku a ve volných dnech jsem zařadila aerobní trénink – takže kolo, spinning, aerobik a později i běh. Aerobní tréninky jsem střídala, aby se nestalo, že se začnu nudit. Naštěstí můj přítel mě podporoval takže čas strávený cvičením mi nikdy nevyčítal, ba naopak začali jsme spolu chodit plavat. Všechno mě to hrozně bavilo a navíc jsem se začala cítit skvěle.

Š: Kdy se dostavily první výsledky?

M: Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádný sport neděla byly výsledky docela rychlé. Tělo jsem tím vším dost šokovala a už za dva měsíce jsem viděla první výsledky. A taky reakce okolí byly povzbuzující.

Š: Co považuješ za největší přínos?

M: Určitě to, že jsem se naučila se svým tělem pracovat. Vím, co na mě zabírá a co ne. Třeba co se diety týká, vím, že nejvíce mi pomáhají sacharidové vlny. Díky jejich dodržování (jsou dost přísné takže je obtížné je držet delší dobu) shodím hodně během krátké doby. Není to žádné hazardování. Jím to co mám v danou dobu. Ty jsi mě naučila jak se pohybovat v posilovně a později už jsem si taky uměla trénink sestavit sama. Nejdříve si mi sestavila kruhový trénink, později jsme ho rozdělily na jednotlivé partie 1+1 a později (to už jsem se připravovala na soutěž) jsem už cvičila v posilovně 4-5 dní v týdnu. Přidala jsem hodinovou aerobní zátěž 6 dní v týdnu.

Š: Kdy si se rozhodla jít na soutěž?

M: To byla asi na podzim loňského roku. Mě se do toho moc nechtělo, spíš s tím přišla kamarádka se kterou jsem cvičila, ale ta bohužel cvičení vzdala a já šla nakonec soutěžit sama. Teda s Tebou :-)

Š: Jaké máš dojmy ze závodů?

M: Díky Tobě dobré… Ne mě to moc nenadchlo, napříště zůstanu jako Tvůj fanoušek v hledišti. Stát na podiu před porotou a diváky není vůbec snadné. Umět pózovat je také docela umění… Kdo si to nezkusí tak si to ani z poloviny neumí představit, je za tím vším tolik dřiny a odříkání, že ten, kdo to dělá tak jako Ty si opravdu zaslouží obdiv. Je to hodně o vůli a jsem ráda, že jsem to dokázala,ale to mi stačí.

Š: Takže už Tě na závodech neuvidíme?

M: Pro mě je výhrou to, že nosím velikost S (36) a mám zpevněnou postavu a to si chci udržet, to je moje priorita. Cítím se skvěle a cvičení se samozřejmě nevzdám, ale soutěžit už asi nebudu. Jedině mě uvidíš v hledišti, kde budu jako tvůj fanoušek :-) Teď se chci věnovat příteli a také uvažujeme o rodině tak na to se teď zaměřím...

Š: Tak hodně štěstí ve Tvém novém životě.

M: Děkuji a já zase přeji hodně štěstí a úspěchů ve Tvé kariéře.

Mirky Fejfarové se ptala Šárka Holá


autor: redakce přečteno: 10345
Přidat příspěvek
Diskuze k tomuto článku nebyla otevřena. Otevřetete tuto diskuzi přidáním Vašeho příspěvku.
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
sportovní zprávy

Dominik Stříteský obhájil na Bohemce svůj premiérový triumf

Tue, 16 Jul 2024 21:22:30 GMT
Vloni se na jubilejní padesáté Rally Bohemia radoval ze svého prvního mistrovského ...
zdroj: eWRC.cz

Filip Kohn na Bohemce s Fabii RS Rally2 osmý

Tue, 16 Jul 2024 12:07:29 GMT
Další těžkou soutěž má úspěšně za sebou dvojice Filip Kohn – Tom Woodburn.
zdroj: eWRC.cz

Slavia má cíl vrátit do Edenu titul a LM, blízko k návratu je Olayinka

Wed, 17 Jul 2024 14:44:00 +0200
Praha - Fotbalista Peter Olayinka má blízko k návratu do Slavie. Pražský klub je dohodnutý ...

Carapaz vyhrál poprvé etapu na Tour, v souboji favoritů posílil lídr Pogačar

Wed, 17 Jul 2024 01:01:00 +0200
Superdévoluy (Francie) - Richard Carapaz ovládl po samostatném úniku 17. etapu Tour de France a ...
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos