Jak jsem začal s kulturistikou ve 14-ti a s 50 kily

Do posilovny jsem začal chodit když mi bylo 14 let. Dostal mě k tomu kamarád, který už má jeden rok odzávoděný. Viděl jsem ho - jaké má svaly a pořád jsem chtěl být jako on. Posilovna byla jediným řešením. Do toho jsem hrál ještě florbal, kde bylo hodně běhání, takže nabírání byl pro mě hodně velký problém. Vážil jsem pouze 50kg při výšce 165cm ...

Kamarád mě stále přemlouval ať skončím s florbalem, protože to je ten důvod, proč nemůžu nabrat. Asi po půl roce jsem se rozhodl, že toho fakt nechám a budu se věnovat posilovně.

Udělal mi jídelníček, trénink a já se do toho pustil. Vše jsem dělal pořád jako on. Všechno jsem po něm opakoval. Jídlo, cviky, styl tréninku. Teď vím ale, že musím jet vše podle sebe, tak jak mi to vyhovuje, protože každý má jiné spalovaní, jiný metabolismus. Ale nějak jsem začít musel.

Asi po roce a půl cvičení jsem si vše už dělal sám. Hodně jsem četl články v časopisech, procházel internetové stránky, takže časem jsem se toho dost dozvěděl. V posilovně jsem pak nastudovanou teorii zkoušel prakticky...

Na začátku jsem si myslel, že stačí chodit do posilovny a ty svaly porostou samy, ale časem jsem přišel na to, že kvalitní jídlo je nejméně stejně tak důležité, jako cvičení. Takže i z 50ti kilového kluka se klidně může stát třeba i kulturista. Jen to chce pořádně jíst. Bez jídla to nejde. Málokdo si může dovolit jíst málo aby nabíral. Zároveň to chce i hodně spánku. Ten je taky dost důležitý. Do teď jsem mu nevěnoval moc pozornost, protože jsem si říkal, jak mi můze spánek pomoct k tomu abych nabiral? Ale teď už vím, že je to velmi důležité pro regeneraci.

Postupem času se kulturistika stala mojí prioritou a zároveň je to můj život.

Teď k tomu jak jsem nabíral:

První měsíc jsem tuším přibral 4 kila, potom to šlo zhruba po 2 tak 4 měsíce a potom už jen po jednom kile za měsíc. Poslední dobou už se to spíš drží pořád stejně, nabírá se už hůř než dříve. Když jsem měl 60 kilo, dal jsem si cíl, že za rok budu mít 75 kilo a zkusím jít na soutež. A ono se to povedlo. Na konci objemové přípravy jsem měl asi 76kg. Teď jsem 2 týdny v dietě a mám 71kg.

Mé jméno je Jan Novobilský. Bydlím v Ostravě. Je mi 16 let, takže mám, co se týče kulturistiky,vše před sebou. Zatím jsem ještě nesoutěžil, ale první má soutěž bude 19.5.07 a věřím, že budou následovat další soutěže.

autor: redakce přečteno: 19651
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
ADIShek | reagovat
25.03.2009 16:09:19
Jojooo
Ahoj, jmenuji se Adam a jsem taktéž z Ostravy. Stejně jako Jan hraju florbal už druhým rokem a při své výšce 184 cm vážím pouze 62kg!!! Asi před měsícem jsem začal chodit do posilovny a začal jsem brát gainer. Doufám, že se to se mnou bude vyvíjet jako to bylo u tebe. Uvidím no:)
stránka: 1
sportovní zprávy

Poleťte s námi na WRC do Monte Carla a Švédska

Fri, 08 Dec 2023 17:39:41 GMT
Sezóna WRC 2023 je za námi, ale ročník 2024 už klepe na dveře. Nabízíme několik míst na ...
zdroj: eWRC.cz

Dominik Nwelati: „Prioritou bylo pobavit diváky!“

Fri, 08 Dec 2023 10:14:55 GMT
Velmi pestrou a na starty bohatou sezonu zakončil na TipCars Pražském Rallysprintu Dominik ...
zdroj: eWRC.cz

Real Madrid remizoval s Betisem 1:1, na první místo se může vrátit Girona

Sat, 09 Dec 2023 23:01:00 +0100
Madrid - Real Madrid v 16. kole španělské fotbalové ligy remizoval v Seville s Betisem 1:1. ...

Inter Milán porazil Udine 4:0 a znovu vede ligu, AC Milán prohrál v Bergamu 2:3

Sat, 09 Dec 2023 20:18:00 +0100
Řím - Inter Milán v 15. kole italské fotbalové ligy doma porazil Udine 4:0 a vrátil se do ...

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos