Jaroslav Kraus - cesta na první mistrovství II.

V tréninku byste se měli vyvarovat stejných chyb, které jsem dělal já. Dělal jsem na začátku diety fakt velké chyby, ale co tě nezabije - to tě posílí. Chodil jsem například mezi sériemi pít což bylo špatné kvůli tomu, že v rýsovací fázi se musí ten daný cvik nejprve odcvičit. Cviky se musí provádět pomalu - dobře je procítit, tím pádem se musí změnit i přestávky a to na úplné minimum....

V dietě jsem cvičil 4x týdně a ještě k tomu jsem po tréninku pózoval a snažil se pořádně protáhnou jak před, tak i po tréninku. S trenérkou Janou jsem každý týden kontroloval postavu, jestli se tělo pomalinku rýsuje do soutěžní formy anebo ne, podle toho jak jsem ten týden a den vypadal mi vždy upravila jídelníček. Nacvičoval jsem přitom také sestavu a ještě pózování, ve kterém mi dobře s Věrou poradily - jak mám správně stát, jak se natočit k rozhodčím abych je zaujal. A tak to probíhalo každý týden.

Týden před závodama jsem trénoval pouze první tři dny a to od pondělka do středy 2x denně, poslední dva dny čtvrtek, pátek jsem byl doma a odpočíval, protože jsem měl už úplně minimum sacharidů na den a byl jsem v odvodňovací fázi. Tyto poslední dva dny jsem fakt měl dost, protože jsem po kafi, které normálně vůbec nepiju, nemohl spát a to proto, že jsem na takový přísun kofeinu nebyl zvyklý.

Sobota ráno - den mé první soutěže (mistrovství Moravy) - tak to jsem ráno vstal, vzal si pár plátků rýžových rácií, zabalil věci na soutěž jako kafe, Coca Cola, marmeládu a pár mléčných výrobků na které jsem měl celý dva měsíce chuť a vyrazil jsem do posilovny, kde jsem byl o něco dřív a tak jsem musel čekat na holky, než přijedou. V posilovně jsem naposledy zapózoval a předvedl svou postavu a pak mě trenérka Jana začala mazat závodní barvou, abychom se s tím nemuseli zdržovat na soutěži! Zkontroloval jsem, jestli mám všechno a vyrazili jsme na závody, které se konaly ve Zbýšově u Brna.

Namístě jsme samozřejmě zjistili, že nemáme CD s písničkou, které jsme nechali v posilce. Naštěstí jsem měl v rezervě originál, které jsem pak předal v místnosti, kde se vážilo a dostávali jsme závodní čísla. Potom co jsme odešli z této místnosti následovala cesta do šaten kde byli všichni závodníci. V šatnách jsme poupravili pokožku a šlo se do rozcvičovny kde jsem si vzal jednoručky a pumpoval jsem s nima svoje svaly, pak pár kliků a začali vyhlašovat čísla st.dorostu do 65kg. Srovnali jsme se podle vylosovaných číslic a pak šli hned na pódium kde jsme se museli postavit do základního postoje a čekat než si nás rozhodčí vyvolají z řady na porovnání. Bylo to fakt něco úžasného ta atmosféra a na to, že jsem byl poprvé na závodech tak jsem si připadal klidný a to jsem si nemyslel, že to tak bude. Myslel jsem, že budu nejvíc nervózní, že všechno zkazím, ale na štěstí se tak nestalo. Po závodech jsme po cestě domů zajeli do mekáče a pořádně jsme se najedli.

Zanedlouho jdu zas do diety a můžete se těšit na další článek z mé přípravy na závody 2008. Budu se každý týden snažit fotit a zasílat fotky na stránky. Jsem moc rád, že jste věrni těmto stránkám e-kulturistika a chtěl bych tímto také poděkovat Panu Trampotovi za sponzoring.

S pozdravem Jaroslav Kraus


Napište nám svůj "příběh". Nejlepší příspěvky budou zveřejněny a v případě dorosteneckých závodníků můžeme zvážit i sponzorování sportovní výživy. Pište na redakce@e-kulturistika.cz
autor: Jaroslav Kraus přečteno: 25474
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
viko | reagovat
16.08.2009 09:18:01
otazka
mas ozaj obrovské svaly a chci se zeptat ja cvičím 4-5 za týden či múžu ešte aj večer kdy mám chuť robiť koncentrované bicepsové zdvihy protože si chci zvätšiť bicepsy a možno každodenný posilovaný bicepsu len večer bi mi pomohlo mám 16 rokov biceps 33 cm a pri napumpovaní 34 a chtel by sem mat aspon 35 a pri napumpování 36 myslíš že za rok napumpujem aspoň z 34 na 36-7
Jaroslav Kraus | reagovat
10.03.2008 20:57:21
Odpověď pro Ruhla
Objemy jsou aktuální
ruhl | reagovat
10.03.2008 10:01:45
Čus
Zdar, chtěl bych se tě zeptat jestli ty fotky co jsi vložil teď jsou z aktuálního objemu nebo z minulého roku? Děkuji

Jinak super forma, doufám že se letos potkáme.
stránka: 1
sportovní zprávy

Poleťte s námi na WRC do Monte Carla a Švédska

Fri, 08 Dec 2023 17:39:41 GMT
Sezóna WRC 2023 je za námi, ale ročník 2024 už klepe na dveře. Nabízíme několik míst na ...
zdroj: eWRC.cz

Dominik Nwelati: „Prioritou bylo pobavit diváky!“

Fri, 08 Dec 2023 10:14:55 GMT
Velmi pestrou a na starty bohatou sezonu zakončil na TipCars Pražském Rallysprintu Dominik ...
zdroj: eWRC.cz

Slavia hostí v lize Mladou Boleslav, Plzeň přivítá České Budějovice

Sun, 10 Dec 2023 01:53:00 +0100
Praha - Fotbalisté pražské Slavie hostí v 18. kole první ligy od 18:00 Mladou Boleslav a ...

Real Madrid remizoval s Betisem 1:1, na první místo se může vrátit Girona

Sat, 09 Dec 2023 23:01:00 +0100
Madrid - Real Madrid v 16. kole španělské fotbalové ligy remizoval v Seville s Betisem 1:1. ...

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos