Marek Kubáň - Moje kulturistické začátky ....

Zdravím Vás,

jmenuji se Marek Kubáň, je mi 18 let a pocházím z Opavy. V současné době je mým životem především přítelkyně, na kterou nedám nikdy dopustit, škola a kulturistika. Třetím rokem studuji obor technického lycea na Střední průmyslové škole stavební v Opavě, který je pro mě kulturistu časově náročný, ale na druhou stranu jsem rád, že se můžu učit novým věcem. Kulturistice se věnuji už přes rok a mezi mé hlavní úspěchy patří...

1. místo na mistrovství České republiky 2010, v kategorii dorost do 72kg
1. místo na mistrovství Moravy a Slezska 2010, v kategorii dorost do 72kg
3. místo na mistrovství České republiky 2010, v kategorii junioři do 70kg
3. místo na mistrovství Moravy a Slezska 2010, v kategorii junioři do 77kg

Rád bych Vám blíže a upřímně napsal něco o mně....

Tak, už od mala jsem vyčníval svou nesnesitelnou hyperaktivitou, a tak jsem vyzkoušel různé sporty. Nakonec jsem narazil na to „něco pro mě“. Nechyběla tomu dřina ani tvrdost, byl jím hokej. Miloval jsem ho už od úplného začátku, kdy mi bylo sedm let. Časem se však ukazovala i jeho temná tvář, kterou byly stručně, peníze. V 16 letech, jsem toho měl v podstatě už dost. Několikrát jsem měl šitý obličej, zlomeniny, otřes mozku a podobně. Nebylo mi dáno příliš citu pro hru neboli hokejového myšlení, a tak jsem se spoléhal hlavně na svou fyzickou kondici. Dřel jsem takzvaně na 110% a ve volném čase si ještě přidával. Spíše jsem cvičil se svým vlastním tělem a běhal. To vše vedlo k tomu, že jsem to najednou nebyl já. Tělo mě, jakby přestalo poslouchat. Nevěděl jsem, co se to se mnou děje, a pak to přišlo. Výkonnost šla hluboce pod průměr. Patřil jsem mezi ty nejhorší. Neustále mě trápily křeče a bolesti hlavně v zádech a tříslech. Doktorem jsem byl nakonec poslán do Ostravy na několik specifických vyšetření a testů. Zkrátka se tam zjistila předem jasná věc, přetrénovanost. Po návratu z ostravské nemocnice mě čekala delší pauza, zatímco se v hokejovém kádru bojovalo o poslední místa. Jak jsem šel pak na led, tak už bylo předem vše jasné. Tým měl už určené hráče a byl by zázrak, kdybych přes to vše a pauzu, hrál aspoň ten průměr. Bylo mi, tak nabídnuto trenéry angažmá v jiném týmu, ale měl jsem toho všeho vážně úplně nad hlavu. Řekl jsem jim hned upřímně do očí, že asi skončím, což jsem po několika dnech rozmýšlení také i udělal.


V tuto chvíli mi začalo opravdu kruté a velmi předčasné období. Možná se Vám to nebude líbit, ale chci být upřímný a vyvodit z toho fakt, že i když si myslíte, že jste úplně sami a nemá to na světě cenu, tak se mýlíte. Byly na mě nátlaky ze všech stran. Nikdo neuměl pochopit, co jsem to vlastně udělal. Nikdo také ovšem nebyl v mé kůži. Jediná osoba, která mě v té době podporovala, byla má mamka. Je to človíček s velkým srdcem. Díky bohu, že ji můžu mít. I přesto, jsem byl psychicky na dně. Problémy se začaly více a více stupňovat a já hledal nějaké východisko. To jsem našel především ve věcech, na které zrovna nemůžu být hrdý. Byl jsem takzvaně na hraně. Ostatní nemohli přestat kroutit hlavou a chápat mě. Jednoho večera jsem si uvědomil, co to vlastně dělám. Proč to vůbec dělám? Když mám přece na víc. Valila se ve mně veškerá nenávist vůči sobě. Tak jsem udělal jednu opravdovou hloupost, které lituji, ale zato jsem i rád, protože mi dala nový životní směr. Díky ní jsem mohl vidět, že mám kolem sebe lidi, kterým na mně opravdu záleží. Začal jsem proto se sebou něco dělat. Když jsem se psychicky zotavil, tak jsem chtěl ještě také všem ukázat, že nejsem „odepsaný“. Bavila mě jen posilovna, se kterou jsem mohl začít, jelikož mě netrápily už vážnější bolesti. Postupně jsem nahlížel do světa kulturistiky, který pro mě byl velice překvapivý. Myslel jsem si, že kulturistika je hlavně o posilovně.

Pravda, že 80% úspěchu kulturisty spočívá ve stravě, byl opravdu šok. Můj „jídelníček“, tak nabral okamžitě úplně jiný směr. Začal jsem jíst minimálně šest jídel denně, z nichž ani jedno nebylo jako hlavní. Důležitými faktory kulturistického jídelníčku totiž jsou, nemít především pocit hladu a nepřejídat se. Jíst pouze kvalitní přírodní potraviny mi ze začátku dělalo problém, ale časem jsem poznával a stále poznávám, že existuje několik způsobů, jak si je chutně a jednoduše připravit. Největším mým „nepřítelem“ byla čistá neperlivá voda. Překonat tu nesnesitelnou nechuť k ní, mi pomohl, už jen samotný pohled na složení ostatních nápojů. Výsledkem bylo, že mi ustoupily bolesti hlavy, problém s nadýmáním, a také jsem se kvalitně zbavil přebytečných kilogramů. Touto dobou, jsem se také připravoval na můj první start, který byl v rámci podzimních soutěží. Má celková „příprava“ trvala pouhé dva měsíce, během kterých jsem se také učil kvalitně cvičit a základy pózingu. Když jsem, pak postupně začínal na sobě vidět tu přeměnu, tak mě zavalila vlna štěstí. Na první soutěž jsem neodjížděl se žádnými ambicemi, ale pouze s domněnkou a vyloženě si to vyzkoušet. Mé očekávání se určitě naplnilo, a tak jsem se začal připravovat na další soutěž, která následovala hned týden potom. Zde se nečekaně objevili medailoví závodníci z MČR, kteří mi naopak svou přítomností dali obrovskou motivaci do nové přípravy. Jelikož mé tělo čelilo kulturistické dietě vůbec poprvé, tak mi tyto dvě úžasné soutěže naprosto stačily. Po této zkušenosti jsem si už zadal cíl, kterým bylo finále na MČR v dorostu. Má příprava probíhala perný půl rok, který za to, ale stál. Dosáhl jsem úspěchů, o kterých jsem se zmínil výše. Prožil jsem si vlastní sen, nádherný pocit. Díky mým výsledkům, jsem dostal šanci se zúčastnit soustředění talentované mládeže, kde jsem se dozvěděl, že dělám skoro vše špatně. Nesmírně si těchto zkušeností cením.

Momentálně mám od posilovny delší pauzu jak po stránce fyzické a psychické, tak i finanční. Rád bych, ale už začal s přípravou na MČR juniorů, kde si za cíl kladu finále.

Doufám, že byl pro Vás tento článek zajímavý a možná i prospěšný. Děkuji, že jste mu věnovali svůj čas.

S pozdravem Marek Kubáň

Napište nám svůj "příběh". Nejlepší příspěvky budou zveřejněny a v případě dorosteneckých závodníků můžeme zvážit i sponzorování sportovní výživy. Pište na redakce@e-kulturistika.cz

autor: redakce přečteno: 11122
Přidat příspěvek
Diskuze k tomuto článku nebyla otevřena. Otevřetete tuto diskuzi přidáním Vašeho příspěvku.
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
sportovní zprávy

Večerka s Cibulkou dojeli ve Slovinsku šestí

Fri, 24 May 2024 09:00:14 GMT
Po dubnové úvodní soutěži v chorvatském Karlovaci šlo pro mladou posádku o druhý start v ...
zdroj: eWRC.cz

Josef Urban: „Chceme dobýt svět!“

Thu, 23 May 2024 13:06:25 GMT
Josefa Urbana není třeba představovat. Mnoho fanoušků si však všimlo, že žlutá škodovka ...
zdroj: eWRC.cz

Češi na hokejovém MS porazili mimořádně silný americký tým, píšou média v USA

Fri, 24 May 2024 08:39:00 +0200
New York - Americká média označují porážku hokejistů Spojených států 0:1 s Českem ve ...

Brown 40 body pomohl Bostonu k druhé výhře nad Indianou v semifinále NBA

Fri, 24 May 2024 07:46:00 +0200
New York - Basketbalista Jaylen Brown se v semifinále play off NBA blýskl 40 body a měl ...

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos