Mladé pušky - Jan Novobilský

Dneškem otevíráme novou rubriku - "MLADÉ PUŠKY" - jak napovídá název, dáme na našich stránkách prostor mladým sportovcům - dorostencům, kteří se nebojí zveřejnit své výsledky. Tito dorostenci se s vámi podělí o své sice ne zatím dlouhodobé, ale podle toho jak si vedou tak alespoň pro ně účinné postupy, diety, tréninky a zkušenosti. Jako první "zářez na pažbě" představujeme Honzu Novobilského z Ostravy, který když začínal vážil při výšce 165 cm 50 kg ...

Do posilovny jsem začal chodit když mi bylo 14 let. Dostal mě k tomu kamarád, který už má jeden rok odzávoděný. Viděl jsem ho, jaké má svaly a pořád jsem chtěl být jako on, takže posilovna byla jediným řešením. Do toho jsem hrál ještě florbal, kde bylo hodně běhání, takže nabírání byl pro mě hodně velký problém. Vážil jsem pouze 50kg při výšce 165cm. Kamarád mě stále přemlouval ať skončím s florbalem, protože to je ten důvod proč nemůžu nabrat. Asi po půl roce jsem se rozhodl, že toho fakt nechám a budu se věnovat posilovně. Udělal mi jídelníček, trénink a já se do toho pustil.

Vše jsem dělal pořád jako on. Všechno jsem po něm opakoval. Jídlo, cviky, styl tréninku. Teď už ale vím, že musím jet vše podle sebe, tak jak to vyhovuje mi - protože každý má jiné spalovaní, jiný metabolismus. Asi po roce a půl cvičení jsem si vše už dělal sám, hodně jsem četl články, takže jsem se toho dost dozvěděl. Vždycky jsem si myslel, že stačí chodit do posilovny a ty svaly porostou samy, ale časem jsem přišel na to, že jídlo je minimálně 75% ze všeho, takže i z 50ti kilového kluka se klidně může stát třeba i kulturista. Jen to chce pořádně jíst. Bez jídla to nejde. Málokdo si může dovolit jíst málo aby nabíral. Zároveň to chce i hodně spánku. Ten je taky dost důležitý. Do teď jsem mu nevěnoval moc pozornost, protože jsem si říkal, jak mi můze spánek pomoct k tomu abych nabíral? Ale teď už vím, že je to velmi důležité pro regeneraci.

Postupem času se kulturistika stala mojí prioritou a zároveň je to můj život.

Teď k tomu jak jsem nabíral:

První měsíc jsem tuším přibral 4 kila, potom to šlo zhruba po 2 tak 4 měsíce a potom už jen po jednom kile za měsíc. Poslední dobou už se to spíš drží pořád stejně, nabírá se už hůř než dříve. Když jsem měl 60 kilo, dal jsem si cíl, že za rok budu mít 75 kilo a zkusím jít na soutež. A ono se to povedlo. Na konci objemové přípravy jsem měl asi 76kg. Teď jsem 2 týdny v dietě a mám 71kg.Mé jméno je Jan Novobilský. Bydlím v Ostravě. Je mi 16 let, takže mám, co se týče kulturistiky, všechno před sebou.

Zatím jsem ještě nesoutěžil, ale první má soutěž bude 19.5 a určitě chci absolvovat i další soutěže.

Napište nám svůj "příběh". Nejlepší příspěvky budou zveřejněny a v případě dorosteneckých závodníků můžeme zvážit i sponzorování sportovní výživy. Pište na redakce@e-kulturistika.cz

autor: redakce přečteno: 30537
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
pato | reagovat
17.09.2009 14:31:37
super
celkom dobrá forma. Jaký máš biceps v cm ?
stránka: 1
sportovní zprávy

Poleťte s námi na WRC do Monte Carla a Švédska

Fri, 08 Dec 2023 17:39:41 GMT
Sezóna WRC 2023 je za námi, ale ročník 2024 už klepe na dveře. Nabízíme několik míst na ...
zdroj: eWRC.cz

Dominik Nwelati: „Prioritou bylo pobavit diváky!“

Fri, 08 Dec 2023 10:14:55 GMT
Velmi pestrou a na starty bohatou sezonu zakončil na TipCars Pražském Rallysprintu Dominik ...
zdroj: eWRC.cz

Slavia hostí v lize Mladou Boleslav, Plzeň přivítá České Budějovice

Sun, 10 Dec 2023 01:53:00 +0100
Praha - Fotbalisté pražské Slavie hostí v 18. kole první ligy od 18:00 Mladou Boleslav a ...

Real Madrid remizoval s Betisem 1:1, na první místo se může vrátit Girona

Sat, 09 Dec 2023 23:01:00 +0100
Madrid - Real Madrid v 16. kole španělské fotbalové ligy remizoval v Seville s Betisem 1:1. ...

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos