Jaroslav Kraus - cesta na první mistrovství I.

Zdravím všechny čtenáře těchto stránek! Mnozí mě ještě neznáte a proto se vám teď představím. Jmenuji se Jaroslav Kraus, jsem z Jihlavy a cvičím ve Fitness Factory. Letos jsem zkusil svoji první soutěž - Mistrovství Moravy a republiky 2007 kde jsem se umístil na prvním místě do 65kg. Zde na těchto stránkách bych vám chtěl přiblížit svoji přípravu na tuto soutěž a také povzbudit mladé a nadějné kulturisty, kteří se doteď rozmýšlí, jestli jít na soutěž nebo nejít...

No u mě to rozhodnutí bylo velmi lehké, už když jsem se dozvěděl, že se v tomto sportu také závodí tak jsem to chtěl hned zkusit a být jako ti kluci na pódiu, kteří ukazují ty roky práce. Pak mě majitelky fitka Věra Mikulcová a Jana Paulátová na začátku roku 2007 řekly, jestli bych nechtěl zkusit soutěžit a já řekl proč ne a dal jsem si za cíl, že se pokusím do soutěže ještě nabrat nějaký ty svaly. A tak jsem začal víc jíst, po sestavení objemového jídelníčku šly kila najednou nahoru. Já totiž pořád nemohl nabrat ze 63kg a to bylo proto, že jsem hrozně málo jedl. Uvědomil jsem si , že jídlo je pro moje tělo hodně důležité a v tomto sportu to platí dvohnásob!! Tak jsem si koupil 3kg kýbl proteinu a začal ho pít, k tomu jíst o hodně více masa něž dříve a na jednou za 2,5měsíce bylo cca 10kg nahoře což jsem potřeboval na svoji výšku 171cm - mít aspoň těch 70kg , ale naštěstí to nakonec bylo více - cca 73kg!!

Pak to začalo. 2 měsíce před soutěží nastala dieta, kdy ze dne na den skončil určitý druh jídla, který byl tučný atd., však vy dobře víte!! No a nový druh jídla byl kuřecí prsa, samá rýže každý den, rýžový racia, zelenina a samozřejmě bílky, který jsou plný bílkovin a žádný cholesterol, což je dobré. Díky jídlu se mi tělo hodně změnilo k lepšímu a jak už jsem psal výše, díky tomu jsem zjistil, že je to jedna z nejdůležitějších částí kulturistiky. Jak se říká - jídlo a spánek je v kulturistice snad 70% a pak je ten zbytek, jako trénink, který musí být ovšem taky velmi tvrdý, jinak bysme neměli pěkně proužkovaný ramena, a taky spánek ve kterém si pěkně naše avaly odpočinou od tvrdého tréninku a mají klid se pěkně zregenerovat.

Jídlo v dietě jsem měl rozdělené do pěti porcí a očíslované, i dny byly očíslované, podle toho jsem točil jídlo. Vždy jsem jedl jen něco z toho co je tam vypsané Takže:

K snídani jsem jedl rýžový racia, půl sáčku obyčejné vařené rýže, slané raciolky

K svačině byla opět vařená rýže, ale tentokrát se skořicí a sladidly, racia a bílky, opět slané racia

K obědu jsem většinou pojedl 300g (váženo za syrova) kuřecího masa a rýži, zeleninu a nebo taky krůtí místo kuřecího

2. svačina šmakoun, bílky a zelenina, racia a zelenina, bílek a zelenina

Večeře byla úplně stejná jako oběd

Je dobré založit si tréninkový deník

Je dobré si založit deník, do kterého si budete v dietě zapisovat každý kilo, které shodíte a zapisovat si to co jíte, svůj trénink a taky doplňky stravy, které berete. Já to tak dělal a můžu říct, že je to fakt skvělý, protože když půjdu teď na soutěž tak se podívám, co na mě zabíralo a co zase ne, a tak to budu moct tím pádem vylepšit a být daleko kvalitnější než dřív.

A takhle vypadaly jednotlivé fáze - nabírání, rýsování, závody...Pokračování příště ... :-)

autor: Jaroslav Kraus přečteno: 41217
Přidat příspěvek
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
viko | reagovat
16.08.2009 09:00:25
otazka
Včera som mnel 16 rokov a cvičím doma v svojej posilňovni mám tam polohovaciu lavičku na bench a šikmé tlaky 2 jednoručky tyče na tlaky a bicepsové zdvihy na povale mám kladku spodnú a vrchnú cvičím asi skoro rok a mám biceps 33 po napumpovaní 34 záda sa mi velice dobre robí ale hrudník potrebuje objem robím bench na lavičke, rozpažovanie, tlaky jednoručkami na šikmej lavičke a raz za čas aj tlaky na negatívne sklopenej lavici a ajtak ešte nie som z ním spokojený. A ešte chci dodat že máš perfektnou postavu po ktorej já múžu iba snít. Neco mi porad a ešte neco meráš si neco ... napriklad biceps hrudník nebo ramena ak ano napíš mi aké máš protože se chci s tebou porovnat.
Jaroslav Kraus | reagovat
18.02.2008 20:40:42
soutěž
Čau, dobrá otázka a moc za ní děkuji, ale naturální to nebyla :-)
Lukyno | reagovat
18.02.2008 14:05:28
soutez
Zdravim Jardo,chci se Tš zeptat ohledně té soutěže.Jednalo se o naturální kulturistiku?díky
Jaroslav Kraus | reagovat
15.02.2008 22:18:18

Zdravím,tak to ti věřím ,že když cvičíš doma tak se nedosahuje takových výsledků jako když jsi někde v posilce mezi těma ostatníma ,který dodávají na atmosféře.Mě se třeba cvičí těžko když jsem někde sám zavřený a tu atmosféru si musím vytvořit sám, a to je přesně ono nemá ti tam kdo dopomoct a hlavně tam nemáš takový vybavení a by byl ten trénink hodně kvalitní a protáhl jsi svaly z různých úhlů.

Je fajn,že na sobě makáš a ,že nejsi jak ti ostatní kteří se flákají někde venku s nějakou bandou a ,že děláš něco pro zdraví.Tak makej dál ať jsi takový jaký chceš být.makej a čau Jarda.
MatraS | reagovat
15.02.2008 22:00:18

Čau,

tak to teda před tebou smekám. to mně se tak nevede, protože cvičim doma, ale stejne neco už tam mam ale ty seš borec. Jentak dál a hodně úspěchů
nekdo | reagovat
02.02.2008 22:00:05

Ta objemová fotka vypyadá neskutečně dobře na tvůj věk, hlavně ty laty ti tam pěkně vylejzaj. Konečně trochu osvalený příslušník mladé kategorie, ne jako hubené pistole bez svalu (a napatlán opalovacím krémem).
Jaroslav Kraus | reagovat
27.01.2008 12:43:54
odpověď na otázku protein
Zdravím, Tak já používám protein od firmy ATP a je to 70%Aminoprotein který je vinikající a používám ho hlavně kvůli velmi vyváženému množství aminokyselin. Jestli máte kdokoliv ještě nějaký dotazy tak pište a já rád odpovím.S pozdravem Jaroslav Kraus
Martin | reagovat
11.10.2008 22:03:55
Re: odpověď na otázku protein
Honza | reagovat
26.01.2008 09:27:20
pochvala
Jo pěkný,dietu si asi užil.
gogolak | reagovat
25.01.2008 15:00:12
protein
Ahoj. Píšeš, že sis koupil 3 kg proteinu. Nebudu se tě ptát, jakou značku, protože by to byl absolutně stupidní dotaz, ale kolikprocentní ten protein byl? Jinak postava fakt super.
stránka: 1
sportovní zprávy

Dominik Stříteský obhájil na Bohemce svůj premiérový triumf

Tue, 16 Jul 2024 21:22:30 GMT
Vloni se na jubilejní padesáté Rally Bohemia radoval ze svého prvního mistrovského ...
zdroj: eWRC.cz

Filip Kohn na Bohemce s Fabii RS Rally2 osmý

Tue, 16 Jul 2024 12:07:29 GMT
Další těžkou soutěž má úspěšně za sebou dvojice Filip Kohn – Tom Woodburn.
zdroj: eWRC.cz

Slavia má cíl vrátit do Edenu titul a LM, blízko k návratu je Olayinka

Wed, 17 Jul 2024 14:44:00 +0200
Praha - Fotbalista Peter Olayinka má blízko k návratu do Slavie. Pražský klub je dohodnutý ...

Carapaz vyhrál poprvé etapu na Tour, v souboji favoritů posílil lídr Pogačar

Wed, 17 Jul 2024 01:01:00 +0200
Superdévoluy (Francie) - Richard Carapaz ovládl po samostatném úniku 17. etapu Tour de France a ...
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos