Posilovna před nebo po práci?
Opět reagujeme na několik stejných dotazů na téma "cvičení před noční směnou". Za všechny odpovíme na tento konkrétní dotaz: "Chtěl bych se zeptat na cvičení před noční směnou (12 hod). Má cenu před noční směnou cvičit, když vlastně celou noc nebudu odpočívat, ale přemáhat únavu? Taky jsem se chtěl zeptat, co mám jíst před takovou noční směnou abych nestrádal, ať už jsem před noční cvičil nebo ne"....
Především pro vás bude nutné brát noční směnu jako pracovní den – a tudíž cvičení před ní je stejné jako cvičení před normální prací. Stejně tak musíte brát i pracovní dobu – a jídlo v ní.
To znamená že platí po cvičení dodat sacharidy a bílkoviny (ideální je proteinový nápoj po tréninku a nebo aminokyseliny a třeba trocha piškotů a nebo musli tyčinka) s tím, že do 30-45 minut by mělo být první jídlo obsahující bílkoviny (maso s něčím).
V práci jezte pravidelně po 3h s tím že první jídla mohou obsahovat víc sacharidů (rýže, těstoviny, brambory, pečivo) a další jídla více bílkovin (maso, tvarůžky, tvaroh, vejce).
Až půjdete spát (tedy ráno) – poslední jídlo by měly být kvalitní bílkoviny buď z masa a nebo z tvarohu. Spánek potřebný pro regeneraci by měl být 7-8h. Je jedno, že bude přes den.
Co se týká toho jak vám to vyhovuje – každému vyhovuje něco jiného. Existují lidé kteří preferují cvičení ráno a nebo večer. To je na vás. Alternativou by bylo jít cvičit po práci (ráno) a pak jít spát. V tom případě platí po cvičení to samé jako bylo popsáno výše, jídlo po tréninku bude zároveň posledním před spánkem.
autor: Lada Plíhalová | přečteno: 23657 |
Kam dál?
- Nepodceňujte jednotlivé partie - pozor na ZÁDA a BŘICHO !!!
- Výlet na kole
- Aerobní cvičení - kdy zařadit?
- Zvyšování zátěže
- Kulturistika ve středním věku III. - dokončení
- Hlava tvoří více než polovinu sportovního výkonu
- Co si obout do posilovny
- Trénink pro rozvoj svalového objemu !!!
- Správné řazení cviků II - tabulka
- Co znamená, když vám „dojde“?
- Svaly x tuk - problém při rýsování
- Mohutný svalovec kontra vyrýsovaný atlet
- Otázka je také důležitá – aneb jak se ptát „správně“.
- Vytrvalec nebo kulturista?
- Posilovna před nebo po práci?