Stagnace II. - šokování svalových partií

Poproste kolegu aby se schoval za roh a až kolem něj půjdete, tak ať na Váš stagnující biceps udělá bafff! Biceps dostane šok a poroste jako z vody...

Bylo by to super, kdyby to takhle šlo, ale zklameme Vás, asi to neklapne. Větší naději na překonání stagnace růstu Vašich svalů raději vložte do tvrdé práce. Připravili jsme pro Vás výčet metod "šokování svalu" se stručnými popisy provedení. Zkuste některou z metod a podělte se s námi o Vaše zkušenosti. Autoři uveřejněných příspěvků budou výrazně zvýhodněni (VO ceny) při nákupu sportovní výživy v našem eshopu ...

Vypalovačky

Pokračujte v sérii až za bod, kde nemůžete zvednout váhu v úplném rozsahu, sérií rychlých a krátkých opakování. Cvičte dokud vaše svaly dokáží pohnout s váhou třeba jen v rozsahu několika centimetrů.

Cheating

Ke konci série, když jsou vaše svaly již vyčerpané, využijte k překonání mrtvého bodu pohybový moment (lehký švih či zhoupnutí váhou). Při cvičení těžkých bicepsových zdvihů můžete být například schopni udělat pouze osm striktních opakování do selhání. Jemné zhoupnutí činkou nebo o něco rychlejší pohyb vám mohou pomoci udělat další 1–2 opakování. Pouze pro vyspělé cvičence!

Supersérie

Proveďte série dvou cviků pro stejný sval bez odpočinku jednu po druhé. Například když trénujete ramena, zacvičte sérii tlaků s jednoručkami a ihned poté udělejte sérii upažování s jednoručkami.

Sestupné série

Po dokončení opakování těžké série rychle sundejte stejné množství zátěže z každé strany činky, nebo si vezměte lehčí jednoručky. Pokračujte v opakování do selhání, znovu uberte váhu a udělejte ještě více opakování.

Vynucená opakování

S pomocí tréninkového partnera cvičte na konci série další opakování za bod momentálního selhání svalů. Partner zvedá činku jen takovou silou, abyste překonali mrtvý bod.

Gigantické série

Série čtyř nebo více cviků za sebou bez pauzy pro jednu skupinu svalů.

Neúplná opakování

Dělejte opakování v neúplném rozsahu pohybu – nahoře, uprostřed nebo dole. Tak můžete použít mnohem těžší váhu, než byste normálně zvedli v plném pohybovém rozsahu.

Předvyčerpání svalů

Dříve, než přejdete k vícekloubovému cviku, předem vyčerpejte sval cvikem jednokloubovým. Když trénujete nohy, můžete začít extenzemi kvadricepsů (cvik na kvadricepsy) před sérií dřepů, které rovněž propracovávají sedací svaly a hamstringy.

Přerušované série

V sérii daného cviku udělejte krátké pauzy, takže můžete vymačkat více opakování. S těžkou váhou udělejte 2–3 opakování, odpočiňte si 35–40 sekund a zkuste ještě 2–3 opakování. Po dalším odpočinku jděte znovu na tolik opakování, kolik dokážete, a celé ještě jednou opakujte.

Zpětná gravitace

Odolávejte zpětnému pohybu velmi těžké váhy. Například při benčpresu vezměte váhu o 15–25 % těžší, než byste normálně zvedli, zvolna ji spouštějte na hrudník a bojujte proti gravitaci v negativní fázi. Požádejte partnera, aby vám pomohl zvednout činku znovu nahoru.

Vložené série

Střídejte série pro menší partie (lýtka, předloktí, břicho nebo trapézy) se sériemi pro hlavní partie jako hrudník, ramena nebo záda. Jde o dobrou metodu na posílení pomalu reagující partie bez prodloužení času v posilovně.

Kombinované série

Provádějte série dvou cviků na opačné svalové skupiny bez odpočinku mezi nimi. Spojte kupříkladu bicepsové zdvihy se stlačováním kladky, nebo extenze kvadricepsů se zanožováním.

Superrychlá opakování

Místo tréninku v kontrolovaném, rozvážném rytmu zvedejte zátěž u těžkých sérií kombinovaných cviků nahoru s vědomým výbušným úsilím.

Trojsérie

Provádějte tři cviky pro jednu partii za sebou bez pauzy.

autor: Jiří Žižlavský přečteno: 12623
Přidat příspěvek
Diskuze k tomuto článku nebyla otevřena. Otevřetete tuto diskuzi přidáním Vašeho příspěvku.
Jméno:
Titulek:
E-mail:
Příspěvek:
Kód:
bezpečnostní kód
sportovní zprávy

Náročnost klatovských soutěží znásobí aprílové počasí

Thu, 18 Apr 2024 19:33:15 GMT
Přes 140 kilometrů rychlostních zkoušek budou mít 32. Historic Vltava Rallye i 58. Rallye ...
zdroj: eWRC.cz

Karlovac místem testů před Croatia Rally

Thu, 18 Apr 2024 19:23:45 GMT
Chorvatský šampionát odstartoval na začátku dubna třetí ročník Quattro River Rally ...
zdroj: eWRC.cz

Fotbalisté Aston Villy uspěli v Konferenční lize v Lille až v rozstřelu

Thu, 18 Apr 2024 23:03:00 +0200
Praha - Ve čtvrtfinálových odvetách Evropské konferenční ligy si postup v normální ...

Leverkusen je po remíze s West Hamem v semifinále EL, Bergamo vyřadilo Liverpool

Thu, 18 Apr 2024 23:18:00 +0200
Praha - Fotbalisté Leverkusenu v odvetě remizovali 1:1 na hřišti West Hamu a v součtu s ...

zdroj:

zdroj:
home kontaktynapište náme-shop - e kulturistikagalerie sportovců
Akční balíčkyBCAA - AminokyselinyProteinyAnabolizérySpalovače - CarnitinIontové nápojeGaineryDietyCreatinevýprodej
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos