Co si obout do posilovny
Několik dotazů do naší poradny směřuje i na oblečení a obuv v posilovně. Opět tedy formou kratičkého článku odpovídáme na více dotazů najednou. O stručnou odpověď jsme požádali trenérku Ladu Plíhalovou.
Ještě citujeme jeden dotaz za všechny:
Hezký den, rad bych se zeptal, v jaké sportovni obuvi bych mel vlastne spravne posilovat. Staci "obycejna salovka", nebo jsou lepsi bezecké boty, nebo boty na basket pro lepsi zpevnení kotniku? Je v tom nejaky rozdil? Moc diky za radu. Michal ...
Posilovat se může v té „obyčejné sálovce“ a nebo dnes už existují ve sportovních obchodech přímo boty na „fitness“. Výhodnější je mít podrážku se vzorkem, která zabrání uklouznutí při provádění cviků na gumách a nebo na plotně stroje.
Běžecké boty – zvláště ty s odpruženou podrážkou – mají příliš silné podrážky a odpružení ničemu nepřispívá. Navíc bota by měla být pružná – aby se daly provádět některé cviky – například se opřít špičkou při výponech, nebo se zapřít o nějakou zarážku.
Osobně jsem občas nosívala kotníkové boty na cvičení nohou – zdálo se mi, že zpevněný kotník mi pomáhá při cvicích jako dřepy a nebo legpress, ale není to nutnost.
Každopádně vhodná je uzavřená obuv, která kryje hlavně nárt před pádem činky/nářadí. I obyčejný kolík padající od stroje totiž může způsobit pohmožděninu, ze které se následně může rozvinout zánět. Proto bych využila situace a důrazně varovala před cvičením na boso a nebo v pantoflích.
Lada Plíhalová - sestavím Vám tréninkové plány (začátečníci i pokročilí), poradím se sportovní výživou a jídelníčkem. Asistence při tréninku. Nabírání svalů, redukce tuku, rýsování.
autor: Lada Plíhalová | přečteno: 17120 |
Kam dál?
- Hlava tvoří více než polovinu sportovního výkonu
- Jak dlouhý má být trénink
- Kulturistika ve středním věku III. - dokončení
- Kardio trénink kontra posilování
- Stagnace I. - na každého jednou dojde ...
- Princip holistického tréninku
- Cheating - neboli podvádění
- Struktura tréninkové jednotky
- 10 minut na rotopedu?
- Pozor na zimní odobí
- Tréninkový deník kulturisty
- Tréninkové principy
- Otázka je také důležitá – aneb jak se ptát „správně“.
- Časové rozdělení tréninku
- Aerobní cvičení - kdy zařadit?